Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Alman Diş Hekimi Dr. Engin Aksoy

Ailesi Almanya’da yaşayan Dr. Engin Aksoy 18 Temmuz 1975’te İstanbul Nişantaşı’nda dünyaya geldi ve doğumundan kısa bir süre sonra ailesiyle Almanya’ya geri döndü.

Başarılı bir eğitim hayatı sürdüren Dr. Engin Aksoy Almanya’nın önemli okullarında ilk, orta ve lise öğrenimini tamamladı. 1996 yılında yine Almanya’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Universität Ulm’de Diş Hekimliği bölümüne girmeye hak kazandı. 2001 yılında üniversite eğitimini tamamlayarak Diş Hekimi unvanı alan Dr. Engin Aksoy, özel bir klinikte çalışmaya başladı. Bir yılın ardından Almanya’nın Ulm şehrinde bulunan Ihre Zahnärzte am Rathaus Diş Hastanesi’nde ise 5 yıl boyunca çalışmalarını sürdürdü.

2005 yılında üniversite eğitimini aldığı Universität Ulm’da doktorasını tamamlayan Alman Diş Hekimi Dr. Engin Aksoy, 2006 yılında çalıştığı Ihre Zahnärzte am Rathaus Diş Hastanesi’ne ortak oldu. 2007 yılında ise ortaklarıyla birlikte Almanya’nın önemli özel diş hastanesinden biri olan 1500 metrekarelik büyüklükteki OPUS DC’yi kurdu. 2008 yılında Weiler/ Allgäu’da, 2009 yılında ise Pfuhl/ Ulm’da birer klinik daha ekleyen Dr. Engin Aksoy, toplam 4 klinikte 11 diş hekiminin yanı sıra 80 çalışanın bulunduğu ve Almanya’nın diş konusunda önemli merkezlerinin ortağı oldu.

Bu süre zarfında 2008’de “Steinbeis University”de ‘Master of Science in Oral Implantology – Oral İmplantoloji Uzmanlığı’nı alan Alman Diş Hekimi Dr. Engin Aksoy, önemli uluslararası implantoloji seminerlerinde konuşmacı olarak yer aldı. İmplantoloji, estetik diş hekimliğinde fonksiyon, protez, kanal tedavisi ve periodontoloji alanlarında da eğitimler alan Diş Hekimi Dr. Engin Aksoy, diş hekimliğinin her alanında yetkinliğini artırdı.

Alman Diş Hekimi Dr. Engin Aksoy kariyerinde önemli bir karar vererek 2010 yılı Haziran ayında ortak olduğu tüm klinikleri devretti ve 35 yıl sonra Türkiye’ye, doğduğu ülkeye dönüş yaptı. Aynı yılın Temmuz ayında askerliğini tamamlayan Dr. Engin Aksoy, Mayıs 2012’de çalışma arkadaşlarını gerekli eğitimlerden geçirdikten sonra Engin Aksoy Alman Diş Kliniği’ni kurdu.

İstanbul Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde bulunan ve planını kendisi çizdiği klinikte hasta kabulüne başlayan Engin Aksoy, 2016 yılı Eylül ayında kliniğini bugünkü adresi olan Maçka’ya taşıdı.

Evli ve 3 çocuk babası Diş Hekimi Dr. Engin Aksoy, kliniğinde Türkçe’nin yanı sıra Almanca, İngilizce dillerinde de hizmet vermekte ve dünyanın pek çok ülkesinden gelen hastalarını mutlulukla, güvenle ve sağlıkla gülümsetmeye devam etmektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.