Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Diş Beyazlatma Nişantaşı

DİŞ BEYAZLATMA (BLEACHING) NASIL YAPILIR?

Diş rengi tıpkı göz ve saç rengimiz gibi bize özeldir ve bu nedenle herkesin diş yapısı da farklıdır. Dişimize rengini veren diş yapımızdır. Dişimizde içten dışa doğru diş pulpası, dentin ve mine tabakası vardır. Mine tabakasının doğal rengi beyaz ve yarı saydam olduğundan dentin tabakasının rengi olan sarı rengi yansıtır; bu nedenle içerdiği elementlerin oranlarına göre herkesin diş rengi farklı olabilir. Dolayısıyla dişe baktığımızda, renk kompozisyonu yarı saydam ve zamanla aşınan mineden, zamanla rengi koyulaşan dentinin rengini görebiliriz.

Bu değişimin nedenleri dış yüzeyin zarar görmesi, tüketilen yiyecekler ve dış faktörler veya dişlerin oluşumu sırasında etkilenmesini sağlayacak durumların ortaya çıkmasıdır. Yaş ilerledikçe mine aşınabilir ve altındaki koyu olan dentini daha çok yansıtır. Kötü ağız hijyeni, kahve, çay, sigara, kırmızı şarap vb. gibi maddeler dişlerimizi renklendirir. Dişlerin gelişim sürecinde kullanılan antibiyotik (tetrasiklin) ve  aşırı flor tüketimi renklenmeye yol açar. Ayrıca diş çürükleri ve kanal tedavili olan dişler estetik olarak kötü bir görüntüye neden olur. Tüm bu etkenler dolayısıyla dişlerde kahverengimsi leke ve sararmalar ortaya çıkar. Bu renk değişiminin giderilmesi için Nişantaşı’nda bulunan Engin Aksoy Alman Diş Kliniği’nde diş beyazlatma(bleaching) uygulaması yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma uygulaması bütün profesyonel diş temizliğinden sonra yapılmaktadır. Önce dişler üzerine beyazlatmayı sağlayan bir jel uygulanır ve sonrasında diş hekimi diş dokusunun yapısına ve renk tonuna göre LED, halojen ya da lazer gibi özel ışık kaynakları kullanarak bu jelin aktive edilmesini sağlar. İşlemin en sonunda ise dişlere floroid uygulaması yapılır.

Diş beyazlatma (Bleaching) işlemi yaklaşık bir saat sürmektedir ve hasta bu sırada normalde acı ya da ağrı duymamaktadır, nadiren bir gün hassasiyet oluşabilir. İşlem sonrasında mevcut diş rengi iki ya da üç ton açılır ve beyazlayan dişlere iki yıl boyunca garanti verilmektedir. Diş beyazlatmanın sonrasındaki süreçte diş bakımına dikkat edilir ve dişin rengini etkileyecek madde ve gıdalar azaltılırsa bu süre daha da uzayabilir.

Diş beyazlatma işlemi zararlı değildir ve yan etkisi de yoktur.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.