Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İmplant Tedavisi Nişantaşı

İmplant tedavisi nasıl uygulanır?

İlerleyen yaş, genetik nedenler, yetersiz ağız ve diş bakımı nedeniyle oluşan diş çürükleri ve diş eti hastalıkları zamanla dişlerin kaybedilmesine neden olur. Eksik diş ya da dişler kalan diğer dişlerin zorlanmasına ve zarar görmesine neden olabileceği gibi dişi tutan çene kemiği de dişin noksanlığı nedeniyle işlevsizleşir ve incelmeye başlar. Bu da diğer dişlerin de zaman içinde kaybedilmesine zemin hazırlar.

Diş eksikliklerinin giderilmesi için günümüzde kullanılan iki yöntem vardır. Bunlar; sabit köprü uygulaması ve implant olarak bilinen yapay diş kökü uygulamasıdır. Sabit köprü uygulamasında kaybedilen dişin sağında ve solunda bulunan diğer dişler kesilerek üzerlerine köprü oturtulur. Bu noktada kaybedilen dişin yanı sıra iki sağlıklı dişte zarar görmüş olur. Bu nedenle implant tedavisi Nişantaşı’nda bulunan kliniğimizde çok daha fazla tercih edilen bir yöntemdir. Implantta genellikle titanyumdan hazırlanan yapay diş kökleri diş etlerinin altındaki çene kemiğine cerrahi işlemle yerleştirilip üzerine de protez yapılır. Bu sayede hem çene kemiği korunmuş olur hem de yanlarda bulunan sağlıklı dişlere zarar gelmez.

İmplant tedavisi Nişantaşı’nda bulunan Engin Aksoy Alman Diş Kliniği’nde implantoloji uzmanlığını alan Diş Hekimi Dr. Engin Aksoy tarafından yapay diş kökü lokal anestezi altında operasyonla çene kemiğine yerleştirilir. Bu sırada hasta acı ya da ağrı hissetmez. İşlemin ardından implantın kemikle kaynaşması için üç ile altı ay arası beklenir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra ise ölçü alınıp kaplama yapılır ve yerleştirilir.

İmplantların sabit ya da takılıp çıkartılabilen tipleri bulunmaktadır. İmplantın herhangi bir sebeple zarar görmesi durumunda takılıp çıkarılabilen tipleri çok daha kolay yenilenebilmektedir. Ancak burada implantın doğru yerleştirilmesinin yanı sıra vücut için en kaliteli malzemenin seçilmesinin de önemini vurgulamak gerekmektedir. Düşük kalitedeki implantlar ilerleyen zamanlarda pek çok sağlık sorununa neden olabilirken en yüksek kalitede tercih edilen implantlar hayatınız boyunca sağlıklı beslenmeniz ve sorunsuz yemek yemenizin garantisi olacaktır.

Diş Hekimi Dr. Engin Aksoy, 2008 yılında uzmanlığını Almanya’da almış olduğu “Master of Science in Oral Implantology” alanında implant tedavisi Nişantaşı’nda sizi en doğru tedaviyi planlayıp gerçekleştirmek için hazır bekliyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.