Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Lamina Kaplama – Nişantaşı

Lamina ( yaprak porselen ) kaplama nedir?

Diş yapısı ve dişin görüntüsü genetik nedenlerle ya da sıklıkla tüketilen yiyecek-içecekler nedeniyle zamanla sararıp, kahverengimsi hal alabilir. Buna ek olarak ağız ve diş bakımının yetersizliği ile dişler çürüyüp, kırılabilir. Bu durum dişlerde kötü bir görüntüye neden olup kişiyi rahatsız eder; ancak kaplama uygulaması sayesinde tedaviden sonra dişlerin yüzeyi porselen ya da zirkonyum ile kaplanarak düzgün bir görüntüye kavuşması sağlanabilir. Lamina Kaplama Nişantaşı’nda bulunan Engin Aksoy Alman Diş Kliniği’nde uzun süredir güvenle yapılmaktadır.

Diş kaplaması sıklıkla ön dişlerdeki ayrık ya da çürük görünümünün giderilmesinde, kırık ve aşınmış dişlerin düzeltilmesinde, gülüş tasarımı kapsamında dişlerin uzunluklarının uygun boyutlara getirilmesinde, aşırı koyu renkli dişlerde diş renginin açılması gerektiğinde, şekil ve yapı bakımından oldukça bozuk dişlerin düzgün bir görünüme kavuşturulmasında uygulanır.

Yaprak porselen (Lamina) veya zirkonyum kaplama yapılacak olan dişlerin ölçüleri alınır ve ağzın modeli çıkarılır. Ayrıca bilgisayarda oluşturulan dijital resimler kullanılarak ideal bir gülüş tasarımı hesaplanır. Bu hesaplama laboratuvarda hazırlanan örnek model üzerine bire bir transfer edilir. Bu tekniğin adı mock-up(modelleme)’tır. Bir sonraki randevuda hastaya yol göstermek için bu mock-up basit bir işlem ile ağza transfer edilir. Böylece hasta yüzündeki ve gülüşündeki farklılığı tedavi öncesinde görebilme ve doktoruyla karar verebilme imkanına sahip olmaktadır. Hedefimiz bu teknik ile hastalarımızın dişlerine müdahale etmeden önce sonucun nasıl olacağına dair onlara vizyon çizmektir.

Engin Aksoy Alman Diş Kliniği’nde tüm kaplama seçenekleri mevcuttur.

Lamina Kaplama ( Yaprak porselen ): Ön yüzü hasarlı dişler için hiç ya da olabildiğince az aşındırma ile yapılan kırılmalara karşı dayanıklı, renk seçenekli ve uzun ömürlü olan kaplamadır. Bu yöntem, dişlerin ön tarafında çukurcuklar, mine bozuklukları, kırıklar, hafif yamukluklar ve aralıklar varsa kullanılır.

Zirkonyum Diş Kaplama: Dişin orjinaline en yakın şekilde görünmesini sağladığı için dişin tüm yüzeyi kaplanmıştır. Sıcak ve soğuk hassasiyeti şikayetleri yaşanmaz, diş etinde herhangi bir probleme neden olmaz. Doğal ve estetik görünüm sağlar.

Full Porselen ( Empress) Kaplama:  Diğer kaplama seçeneklerinden farkı dişin yüzeyinin daha az kesilmesi ve farklı bir yapıştırma tekniği kullanılmasıdır. Gün ışığını daha doğal yansıtır.

Kaplama kişinin diş yapısına göre belirlenir ve kaplama malzemesi seçildikten sonra dişler işlem için hazırlanır. Önce dişlerde kesim işlemi yapılır. Hazırlanan geçici kalıplar yapıştırılır, yani hastamız klinikten dişsiz ayrılmaz. Gerektiğinde prova yapılır. Hedefimiz bütün tedaviyi bir hafta içinde tamamlamaktır. Geçici kaplamalarla olan süreç olabildiğince kısa tutulur. Daha sonra kalıcı kaplamalar hastaya gösterilir, gerekirse düzeltmeler yapılır ve son olarak yapıştırılır.

Sonrasında özel bir bakım uygulanmasına gerek yoktur ancak ağız ve diş bakımı rutinine önem verilmeli ve aksatılmamalıdır. Günde iki kez dişler mutlaka fırçalanmalı ve diş ipi kullanımına özen gösterilmelidir.

Kaplama dişler ağız ve diş bakımına özen gösterildiği takdirde, profesyonel diş temizleme sağlandığında, 8 sene garanti vermekteyiz. Hedefimiz hastaların kaplamalarını 20 yıldan fazla problemsiz kullanmalarıdır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.