1. Ana Sayfa
  2. /
  3. Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, diş hekimliğinin farklı branşlarını bir araya getirerek, sağlıklı ve estetik gülüşler tasarlamayı amaçlar. Hekimlik ve sanatın birleştiği bu tedavi yönteminde ışıklı beyaz dolgular, porselen dolgular (inley-onley), diş beyazlatma yöntemleri (bleaching), zirkon kaplama ve lamina diş kaplama uygulamalarından faydalanılarak yüz hatlarınıza özel gülüşler tasarlanır.

Lamina ya da yaprak porselen uygulamalarında, mevcut dişler korunarak, dişin yüzeyi aşındırılmadan ya da gerekiyorsa çok az aşındırılarak yaprak porselenler ince bir tabaka halinde dişe yerleştirilir. Zirkonyum kaplamalar da dişteki kaybın daha büyük olduğu durumlarda uygulanarak dayanaklılık ve doğal görünüm açısından sıklıkla tercih edilmektedir.

Pembe estetik uygulamalarında, diş etleri çok fazla görünen kişiler, lazer uygulama ile diş etlerini yukarı doğru çektirebilirler. Pembe estetik sonrasında uzun görünen diş etleri kısalıp dişlerin uzunluk mesafesi artmış olur ve böylece kişiler daha estetik bir gülümsemeye kavuşur.

Beyazlatma (bleaching) uygulamalarında ise profesyonel diş temizliği sonrasında bir saatlik bir işlem ile dişlerin rengi iki ya da üç ton beyazlatılır.

Estetik diş hekimliği, kişiye sağlıklı bir gülüş kazandırırken kendine güven ve daha rahatlık hissi de sağlamayı amaçlar.

Nişantaşı’nda bulunan Engin Aksoy Kliniği size yakışan, sağlıklı ve estetik gülüşleri tasarlamaktan mutluluk duyar.

Sohbeti aç
İletişime geçin.
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?