1. Ana Sayfa
 2. /
 3. Gülüş Estetiği

Gülüş Estetiği

Gülümsemek, sosyal ilişkilerimizi büyük oranda etkiler. Sosyal hayatta insanlarla iletişim kurarken gülümsediğimizde karşımızdakine ciddi anlamda olumlu ve ılımlı mesajlar vermiş oluruz. Bu durum ilişkilerimizi daha içten ve samimi bir zemine oturtmamızı sağlar. Bunun yanı sıra gülümsemek günlük yaşantımızda bizi daha mutlu yapabileceği gibi içinde bulunduğumuz sosyal çevreye de güzel duygular yansıtmamıza olanak verir.

Ancak ne var ki bazı durumlarda gülümsemek kendimizi kötü hissettirebilir. Dişlerimizin renginden, şeklinden, konumundan ya da çene kemiğimizde var olan problemlerden dolayı gülüşümüzden mutlu olmayabiliriz. Bu durumda gülmekten çok gülmemeyi ya da gülerken ağzımızı elimizde kapatmayı tercih edebiliriz.

Tam da bu noktada gülüş estetiği uygulamaları ön plana çıkmaktadır. Kişiye özel olan gülüş estetiği uygulamalarımız sayesinde dişlerinizde yer alan tüm kusurları ortadan kaldırabilir ve hayalinizdeki gülüşe sahip olabilirsiniz.

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş estetiği, estetik bakımından görünümü bozan diş eti ve diş sorunlarının yüz simetrisine uygun olarak giderilerek doğal bir görünüme kavuşturulması işlemidir. Geçmişten günümüze kadar yüz orantısı ile gülüş güzelliğinin simetrik olmasının, karşımızdakilerin bizimle ilgili ilk izlenimi açısından önemli olduğu bilinmektedir. Bu doğrultuda diş görünümü ve bakımına özen göstermek, yüzün altın orana uygun olması, bakımlı olmak akılda kalıcılığı arttırmaktadır. Diş etlerinin estetik duruşu ve diş taşlarının olmamasının yüz ifadesine katkısı yadsınamaz. Bu yüzden diş ve diş etlerinin bakımı estetik olarak görüntüsüne dikkat etmek her çağda gereklidir.

21. yy’a gelene kadar gülüş estetiğinde yapılan çalışmaların artması ile beraber birden fazla teknolojik cihaz kullanılarak, diş estetiğinde yüze ve ihtiyaca en uygun olan tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Multidisipliner bir yaklaşım olan gülüş estetiğinde birden fazla yöntemin olması, hem diş hem de diş etlerinin bakımında yöntemlerin hızlı olması sebebiyle kişiye zaman kazandırmakta ve daha estetik bir gülüşe sahip olmayı sağlamaktadır.

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiği şu şekilde yapılmaktadır:

 • Gülüş estetiğinde ilk olarak kişinin estetik beklentilerini dinleriz ve ihtiyaçlarını anlarız.
 • Uygulanması gereken tedavileri kişiye özel olarak planlarız ve ağız- diş yapısını detaylıca inceleriz.
 • Önceliğin her zaman ağız ve diş sağlığı olduğu bilincinde dişte yer alan problemleri tespit ederiz.
 • Diş eti, diş ve ağız problemleri tespit edildikten sonra kişinin diş, yüz ve gülüş estetiğinin simetrik olabilmesi için dijital tasarımını yaparız.
 • Eğik, yamuk, çarpık ya da üst üste binen diş şekillerinde gülüş estetiğine başlamadan önce ortodonti tedavisi yapılmaktadır. Dişlerin şekilleri oturtulduktan sonra gülüş estetiği için diğer işlemlere başlarız.
 • Kişinin diş etlerinde bir sorun var ise pembe estetik tedavi yöntemi ile diş etlerini düzeltiriz.
 • Dişlerde kayıp var ise implant ile yapay diş kökü yerleştiririz.
 • Dişlerde kısmi kayıp, çürük ya da kırıklar var ise kaplama yöntemleri ile lamine, zirkonyum kaplamalarla çözüm üretiriz.
 • Dişlerde kararma ya da sararma gibi problemler varsa diş beyazlatma işlemi ile tek seansta dişlerin 3 ton açılmasını sağlarız.

Hollywood Gülüş Estetiği

Hollywood gülüş estetiği uygulamaları kişiye özel bir şekilde planlanan ve izlenen uygulamalardır. Estetik ve güzel bir gülüş için dişlerin eksiksiz olması gerekmektedir. Bu sebeple dişlerinde eksiklik olan hastalara implant ya da kaplama tedavileri uygulanmaktadır. Ayrıca gülüş estetiği için hastanın diş etlerinin temiz ve sağlıklı olması gerekmektedir. Bundan ötürü gülüş estetiği uygulamalarında hastanın diş etleri ve dişleri temizlenir ve dişler sağlıklı bir hale getirildikten sonra diş beyazlatma yöntemleriyle dişlere doğal bir beyazlık kazandırılır.

Estetik Gülüş Tasarımı Kalıcı Mıdır?

Gülüş estetiği uygulamasının ne kadar kalıcı olduğu yapılan işleme ve kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Gülüş estetiğinde hastalarımız her 6 ayda bir kontrollerini yaptırmayı aksatmamalıdır. Doktorun tavsiyelerine uygun bir şekilde ağız ve diş sağlığı korunduğunda yapılan işlemler uzun yıllar kullanılabilir. Fakat dişlerin bakımının aksatılması gülüş estetiği uygulaması kapsamında yapılan işlemlerin ömrünün kısalmasına, diş kayıplarının artmasına ve ağızda bakterilerin çoğalmasına sebep olmaktadır.

Gülüş Estetiği Kimlere Yapılır?

 • Diş yüzeyinde lekelenme, sararma, kararma ya da renklenme sorunu olan kişiler,
 • Diş diziliminde çarpık, üst üste binme yapısına sahip olan kişiler,
 • Diş boylarına bakıldığında düzensiz ve eşit olmayan bir yapıda olan kişiler,
 • Çatlak, kırık ya da eksik dişlere sahip olan kişiler,
 • Diş ile diş etleri arasında simetri bozukluğu olan kişiler,
 • Diş diziliminin görüntüsünden memnun olmayan kişiler ve
 • Dişlerinin ve gülüşünün yüz hatlarına göre altın orana uygun olmasını isteyen kişilere gülüş estetiği uygulanabilir.

Gülüş Tasarımında Doğru Hekim ve Diş Kliniği Seçimi

Gülüş estetiği uygulamasında doğru hekim ve diş kliniği seçimi çok önemlidir. Alanında uzman olmayan ve yeterli deneyime sahip olmayan bir kliniğe gitmeniz durumunda pek çok sorun ile karşılaşabilirsiniz. Gülüş tasarımı kapsamında yapılacak işlemleri uzun yıllar, sorunsuz ve sizi her daim mutlu etmesini istiyorsanız bu işlemleri mutlaka doğru, deneyimli, kaliteli malzeme kullanıldığına emin olduğunuz ve size güven sağlayan klinikte yaptırmanız önemlidir. Aksi halde işlemler standartları karşılamayan malzemeler, doğru ölçümlenmemiş yüz hatlarını ve hatalı tasarım, ten renginize uyumlu seçilmeyen diş rengi, sağlam dişlerinizin gerek olmadığı halde zarar görmesi gibi pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz.

German Dental Clinic Istanbul olarak 20 yılı aşkın uluslararası eğitim ve deneyimimizle önce ağız ve diş sağlığınızı koruyor, ardından sizi mutlu edecek gülüş tasarımınızı en üst düzey kaliteli ürün ve malzemeleri tercih ederek estetik ve kusursuz gülüşler sağlıyoruz.

Uzun seneler boyunca bu alanda çalışmalarımızı sürdürerek edinmiş olduğumuz deneyimler ile her daim profesyonel bir şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Gülüş Estetiği Fiyatları

Kişiye özel bir şekilde yapılan gülüş estetiği fiyatları tedavinin yapıldığı kliniğe ve yapılan işleme göre değişkenlik göstermektedir. Ağız hijyeni ve sağlığına önem veren, kliniğin temizliğine çok dikkat eden, yılların birikimi ve alanında uzman kadrosu ile sağlıklı güzellik prensibinde yoluna devam eden klinikler tercih edilmelidir. Ayrıca performans, fiyat karşılaştırılması yapılmalı ve kişiye özel gülüş tasarımı fiyatları, son teknoloji ile paralel olmasına ve kullanılan malzemelerin kalitesine dikkat edilmelidir.

Tam da bu noktada Engin Aksoy Klinik olarak adımızdan sık sık söz ettiriyoruz. Güvenilir hizmetlerimizi makul fiyatlar ile sunarak herkesin sağlıklı dişlere ve mutlu gülüşlere sahip olmasını sağlıyoruz. Dilerseniz siz de kliniğimizi istediğiniz zaman ziyaret ederek ön muayeneden geçebilir ve fiyatlarımız ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

 

Sohbeti aç
İletişime geçin.
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?