1. Ana Sayfa
 2. /
 3. Hollywood Smile

Hollywood Smile

Ölümsüzleşen tüm fotoğraflarda, topluluk içindeki ve birebir sohbetlerde, hatta aynada yansımıza bakarken bile gülümsememiz kişiliğimizi ortaya koyar ve bizi tanımlar. Güzel ve ışıltılı bir gülüş her şeyi değiştirebilir. Tıpkı makyaj, saç kesimi ve cilt bakımında olduğu gibi gülümseyişimizde kendimize en uygun olanı bulmamız gerekir. Pek çok disiplinin uyum içerisinde çalışabilmesi ve gelişen diş hekimliği teknolojileri sayesinde gülüş tasarımı bugün yalnızca size özel olarak tasarlanıyor. Hollywood smile olarak da bilinen bu işlem artık sadece sanatçıların, politikacıların, oyuncuların değil; sosyal ve iş hayatında kendisini daha iyi bir şekilde ifade etmek isteyen herkesin tercihi haline gelmiş durumdadır.

Dış etkenler, yanlış ağız ve diş bakımı ya da genetik sebebi ile gülümsemenizde problemler ortaya çıkabilir. Yaygın olarak diş renginde sararma, diş taşı, diş eti çekilmesi, gummy smile (diş eti gülümsemesi), diş çarpıklıkları vb. pek çok farklı durum görülmektedir. Estetik diş hekimliği tam da bu sebepten ötürü multidisipliner bir alandır. Protez, periodontoloji, endodonti ve ortodonti gibi diş hekimliği branşlarının her birinin Hollywood smile yapılacak kişinin sonuç beklentisine ve ihtiyaçlarına göre uyum içerisinde çalışmaları gerekir.

Hollywood Smile Diş Nedir?

Gülüş ve duruş sırasında çene, diş ve dudak pozisyonunun kişinin yüz hatlarına, ağız ve çene yapısına göre harmonik olarak tasarlanması işlemine Hollywood smile adı verilmektedir. Estetik diş hekimliğinin ana branşı olan gülüş tasarımında tek tip tedavi şekli yoktur. Kişinin gereksinimlerine göre farklı disiplinlerin uygulanması gerekmektedir. Eksik diş var ise köprü ya da implant tedavisi ile tamamlanması, diş eti çekilmesi, çarpık dişlerin ortodontik tedavi ile düzeltilmesi gibi problemlerin hekiminiz tarafından tedavi edilmesi vb. pek çok farklı müdahale gerekebilir. Fakat Hollywood smile tedavisinde tüm süreç en başından planlanır hatta dijital diş hekimliği teknolojileri ile sürecin başında tedavinin sonucu hastaya dişlere müdahale edilmeden görsel olarak gösterilebilir.

Hollywood Smile Gülüş Tasarımı

Hollywood smile gülüş tasarımı daha önceden de belirttiğimiz gibi kişinin ihtiyacına uygun bir şekilde gerçekleştirilecek birtakım uygulamaların bütünüdür. Uygulama planlamasında kişinin diş etleri, dişleri ve dudaklarının görünümü değerlendirilmekte ve kusursuz bir görünüm kazandırılması amacı ile nitelikli bir çalışma planı yapılmaktadır.

Diş etlerinin çekilmiş olması, diş etlerinin dişlerin büyük bir bölümünü kapatması, dişlerin kırık ya da çarpık olması, diş diziliminin eksik olması gibi sorunlar belirlenmektedir. Aynı zamanda ağız içerisinde yer alan diş hastalıkları, dişlerde çürükler ve enfeksiyonlar da uygulamadan önce muhakkak tedavi edilmektedir.

Hollywood Smile Nasıl Yapılır?

Hollywood smile işlemi üç aşamada yapılmaktadır. Bu aşamalar; mevcut durumun incelenmesi ve planlama, tedavi uygulamaları ve mock-up, kalıcı işlemlerin uygulanması ve düzenli kontrollerdir.

1. Aşama: Tarama ve Planlama

 • 3D ağız içi tarama ile mevcut durum dijital ortama aktarılır.
 • Farklı açı ve duruştan gülümseyişinizin ve dudak pozisyonlarınızın fotoğraflanması ile gülüşünüz incelenir.
 • Multidisipliner bir şekilde uygulamalar sağlıklı ve estetik olacak şekilde planlanır ve hastaya bilgilendirme yapılır.
 • Programlar ile planlanan tasarım dijital olarak ve ağızda hastaya gösterilir. Bu aşamada Hollywood smile yaptırmak isteyen kişi henüz hiçbir işlem yapılmamışken gülüşünün son halini dişlere müdahale edilmeden görebilmektedir.

2. Aşama: Tedavi ve Mock-Up Uygulaması

 • Eksik diş varlığında gerekli müdahaleler yapılır(İmplant uygulaması).
 • Ağız içerisinde yer alan çürük dişlere müdahale edilir.
 • Gerekli ise dolgu ve kanal tedavileri uygulanır.
 • Ortodontik tedaviler uygulanır.
 • Diş eti tedavileri uygulanır.
 • 3D ağız içi tarama yöntemi ile dijital diş ölçüleri alınır.
 • Tasarlanan geçici dişler yine geçici olarak yapıştırılır.

3.Aşama: Kalıcı Uygulamalar ve Sonuç

 • Hastanın diş ölçülerine uygun bir şekilde üretilen porselen, lamine, zirkonyum vb. diş kaplamaları önce hastaya gösterilir ve dijital fotoğraflar eşliğinde prova yapılır.
 • Hasta provadan sonra tasarlanmış dişi onayladığında kalıcı uygulamalar tamamlanır.
 • Hollywood smile işleminden sonra hasta uygulanması gereken ağız ve diş bakımı ile ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirilir.

Hollywood smile süreci hastanın özel bir durumu yoksa çoğunlukla bu üç ana aşamada tamamlanır. Yani hasta üç kez randevu sonucunda yeni gülümsemesine kavuşur ve yeni bir hayata merhaba diyebilir.

Hollywood Smile İşlemleri Nelerdir?

Hollywood smile sırasında birçok farklı işlem uygulanmaktadır. Yapılan işlemler sırasında özellikle şu tedaviler öne çıkar:

 • Porselen Veneer(Lamine): Bu işlem genel olarak estetik bir diş yapısına sahip olmanın en önemli şartıdır. 0,5-1mm kalınlıklarında yapılabilen lamine dişler dişin ön kısımlarına özel bir yapıştırma tekniği ile yapıştırılır. Dişe yapıştırılmadan önce çok kırılgan ve hassas olan lamine dişler dişe yapıştırıldıktan sonra sertleşir ve kişinin kendi dişi gibi sağlamlaşır. Bu işlem sayesinde, güzel ve estetik görünen dişlere sahip olmak mümkündür.
 • Diş Beyazlatma: Hollywood smile denildiğinde akla ilk olarak bembeyaz dişler gelir. Kişilerin genel olarak ten rengine ve diş yapısına göre dişlerin uygun beyazlıkta olması gerekir. Diş beyazlatma işleminde doğru oran çok önemlidir. Fazla beyazlatma işlemi yapılması, doğal görünümü ortadan kaldırdığı için tercih edilmez. Diş beyazlatma bir diğer adıyla bleaching işlemi uzman bir hekim tarafından ve kaliteli malzemeler kullandığı sürece dişe herhangi bir zarar vermez.
 • İmplant Tedavisi: İmplant yapay diş köküdür. Diş kaybının olması durumunda diğer işlemlere geçilmeden önce implant tedavisi uygulanarak kaybedilen dişin yerine yapay diş kökü yerleştirilir. İmplant uygulanan bölge tamamen iyileştikten sonra (3-6 ay ) yapay diş kökünün üzerine zirkonyum kaplama diş yerleştirilir.

Hollywood Smile Ne Kadar Sürede Yapılır?

Elbette Hollywood smile için ayrılması gereken süre her hasta için aynı değildir. Bunun sebebi gerekli işlemlerin kişiden kişiye farklılık gösteriyor olmasıdır. Şayet hastanın diş çürüğü ya da diş eti rahatsızlıkları, diş eksiklikleri gibi sorunları varsa önce bunların tedavi edilmesi gerekecektir. Dolayısıyla işlemin süresi de daha fazla olur.

İmplant işlemi yapılması da sürenin uzaması anlamına gelir. Dişlerin kaplamasında hangi yöntemin kullanılacağı ve kaplanacak olan diş sayısı da süreyi etkileyen durumlar arasında yer alır. Eğer ağız ve diş sağlığını genel olarak etkileyen tedavisi uzun sürecek başka bir işlem yok ise Hollywood Smile işlemi 5 gün ile 15 gün arasında tamamlanabilir.

Süre ile ilgili net bir bilgi almak için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Sizleri ön muayeneden geçirerek hangi işlemlerin uygulanması gerektiği ve işlemlerin ne kadar süreceği ile ilgili bilgi veriyoruz.

Hollywood Smile Kimlere Yapılır?

Hollywood smile işlemi şu kişiler için uygundur:

 • Dişlerinde sararma olan kişiler,
 • Eksik dişi olan kişiler,
 • Kırık dişi olan kişiler,
 • Dişlerinin proporsiyonu bozuk olan kişiler,
 • Çürük dişi olan kişiler,
 • Çarpık dişi olan kişiler,
 • Diş eti çekilmesi olan kişiler ve
 • Estetik olarak dişlerinin duruşunu veya gülüş pozisyonunu beğenmeyen kişiler.

Hollywood smile işlemi her yaş ve her cinsiyet için uygundur.

Hollywood Smile Kalıcı Mıdır?

Deneyimli ve uzman hekimlerimiz tarafından yapılan işlemlerin dayanıklı, estetik ve fonksiyonel olması kişilerin hayatını ömür boyu değiştirir ve her zaman güzel gülüşlere sahip olurlar. Güzel, estetik ve kalıcı dişler elde etmek için Hollywood smile yaptırabilirsiniz.

Engin Aksoy Klinik olarak yaptığımız gülüş tasarımı- Hollywood Smile işlemine 8 yıl garanti vermekteyiz. Amacımız hastalarımızın düzenli ağız ve diş kontrollerini yaptırması, diş temizliğini gerçekleştirmesiyle birlikte 20 yıldan fazla kullanım sağlamalarıdır.

Hollywood Smile Fiyatları

Merak edilen konulardan biri de Hollywood smile fiyatları olmaktadır. Ancak Hollywood Smile kapsamında kişiye özel tercih edilecek pek çok tedavi planı olabileceği için tek bir fiyat verilmesi mümkün değildir. Tedavi planı çerçevesinde uygulanacak ortodonti tedavisi, implant, pembe estetik, diş beyazlatma işlemi ya da kaplama tercih edilecek diş sayısı farklılık gösterecektir.

Bu sebeple ilk olarak randevu alınması ve muayene olması sonrasında fiyat bilgisi talep edilmesi çok daha uygun olacaktır. Kliniğimizi tercih ederek avantajlı fiyatlarımızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. İhtiyacınız olan diş tedavisini bütçenize uygun olan fiyatlar ile sunarak sizlere her zaman sağlıklı ve estetik bir gülüş kazandırmak istiyoruz.

 

Sohbeti aç
İletişime geçin.
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?