1. Ana Sayfa
  2. /
  3. DİŞ HEKİMİ ENGİN AKSOY KİMDİR?

DİŞ HEKİMİ ENGİN AKSOY KİMDİR?

18 Temmuz 1975’te İstanbul Nişantaşı’nda dünyaya gelen Engin Aksoy doğumundan kısa bir süre sonra ailesiyle Almanya’ya döndü. Burada uzun süre kalan ve eğitim hayatının tamamını yine Almanya’da geçiren Engin Aksoy, üniversite eğitimini ülkenin dünya çapında adından söz ettiren Universitat Ulm’de, Diş Hekimliği Bölümü’nde tamamladı. Steinbeis University’de oral implantoloji üzerine uzmanlığını alan Aksoy, doktorasını Universitat Ulm’de tamamlamıştır. Diş Hekimi Engin Aksoy ayrıca pek çok uluslararası implantoloji sempozyumunda baş konuşmacı olarak görev almış ve deneyimlerini dünyanın birçok ülkesindeki meslektaşlarıyla paylaşmıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra yine Almanya’da, alanındaki en iyi hekimlerin görev yaptığı bir diş hastanesi açan Dt. Engin Aksoy, burada 10 yıl süresince Alman hastaların yanı sıra dünyanın pek çok ülkesinden gelen hastalara diş tedavisi ve estetiği konusunda hizmet vermiştir.

Mesleğinde önemli tecrübeler edinen Aksoy, 2012 yılında Türkiye’ye dönerek doğduğu yer olan Nişantaşı’nda, planını kendisinin çizdiği kliniğinin hazırlıklarına başlamış ve çalışma arkadaşlarını uzun süreli bir eğitimden geçirdikten sonra 17 Mayıs 2012’de Engin Aksoy Muayenehanesi’nin açılışını yapmıştır. Ağız sağlığı ve temizliği konusunda toplumu bilinçlendirmeyi öncelikli hedef olarak belirleyen Diş Hekimi Engin Aksoy, hastalara dijital volumetrik röntgenden diş laboratuvarına kadar çok geniş bir yelpazede tedavi olanağını bünyesinde barındıran butik bir diş kliniği sunmayı amaçlamıştır.

engin aksoy diş operasyonuKliniğinde Almanca, İngilizce ve Türkçe dillerinde hizmet vermeye devam eden Diş Hekimi  Engin Aksoy dünyanın dört bir yanından gelen hastalarını sağlıkla gülümsetmeye devam ediyor.

Diş Dostu Derneği üyesi olan Engin Aksoy evli ve üç çocuk babasıdır.

Sohbeti aç
İletişime geçin.
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?