Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Diş Hekimi Dr. Engin Aksoy kimdir?

18 Temmuz 1975’te İstanbul Nişantaşı’nda dünyaya gelen Dr. Engin Aksoy doğumundan kısa bir süre sonra ailesiyle Almanya’ya döndü. Burada uzun süre kalan ve eğitim hayatının tamamını yine Almanya’da geçiren Dr. Engin Aksoy üniversite eğitimini ülkenin dünya çapında adından söz ettiren Universitat Ulm’de Diş Hekimliği bölümünde tamamladı. Steinbeis University’de Oral İmplantoloji üzerine uzmanlığını alan Aksoy, doktorasını Universitat Ulm’de tamamlamıştır. Diş Hekimi Dr. Engin Aksoy ayrıca pek çok uluslararası implantoloji sempozyumunda baş konuşmacı olarak görev almış ve deneyimlerini dünyanın birçok ülkesindeki meslektaşlarıyla paylaşmıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra yine Almanya’da alanının en iyi hekimlerini bir araya getiren diş hastanesi açan Dr. Engin Aksoy, burada 10 yıl süresince Alman hastaların yanı sıra dünyanın pek çok ülkesinden gelen hastalara diş tedavisi ve estetiği konusunda her alanda hizmet vermiştir.

Mesleğinde önemli tecrübeler edinen Aksoy, 2012 yılında Türkiye’ye dönerek doğduğu yer olan Nişantaşı’nda planını kendisinin çizdiği kliniğinin hazırlıklarına başlamış ve çalışma arkadaşlarını uzun süreli bir eğitimden geçirdikten sonra 17 Mayıs 2012’de Engin Aksoy Alman Diş Kliniği’nin açılışını yapmıştır. Ağız sağlığı ve temizliği konusunda bilinçlendirmeyi öncelikli hedef olarak belirleyen Diş Hekimi Dr. Engin Aksoy, hastalara dijital volumetrik röntgenden diş laboratuvarına kadar çok geniş bir yelpazede tedavi olanağı sunan butik bir diş kliniği sunmayı amaçlamıştır.

Kliniğinde Almanca, İngilizce ve Türkçe dillerinde hizmet vermeye devam eden Diş Hekimi Dr. Engin Aksoy dünyanın dört bir yanından gelen hastalarını sağlıkla gülümsetmeye devam ediyor.

Diş Dostu Derneği üyesi olan Dr. Engin Aksoy evli ve üç çocuk babasıdır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.